05 lis 2015 Profile sterydowe 5760 razy

Propionian testosteronu

Propionian testosteronu to ester testosteronu i powszechnie wykorzystywany w kulturystyce iniekcyjny steryd anaboliczny o intensywnym działaniu anabolicznym i androgenicznym. Jego popularność wynika ze skuteczności i wielorakiego zastosowania.

Zastosowanie

Propionian testosteronu to typ testosteronem o krótkim działaniu, którego efekty anaboliczne i androgeniczne wygasają po upływie ok. 30 godzin od iniekcji. W związku z tym, aby utrzymać wysoki poziom substancji aktywnej w organizmie, trzeba dokonywać codziennych iniekcji. Ten niezbyt komfortowy przymus powoduje, że niewielu kulturystów decyduje się na regularne przyjmowanie Propionian testosteronu przez okres dłuższy niż 2-3 miesiące, mimo że jego działanie anaboliczno-androgeniczne jest wielce zadowalające.

O ile codzienne iniekcje mogą być mocno kłopotliwe, o tyle mają swoje określone zalety. Mianowicie dzięki nim nie dochodzi do nadmiernego zatrzymania wody w organizmie, co pozwala zbudować wysokiej jakości masę mięśniową pozbawioną nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Ponadto częste zastrzyki Propionianu testosteronu zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się skutków ubocznych wynikających z androgeniczności sterydów.

Przeznaczenie

Z tego względu Propionian testosteronu jest świetnym anabolikiem zarówno dla zawodowców chcących przygotować się do zawodów i wypracować masę mięśniową o dobrej definicji, jak i dla początkujących kulturystów bez dużego doświadczenia w kuracjach sterydowych, którzy starają się zbudować dużą masę mięśniową. Bardziej zaawansowani zawodnicy czasami łączą Propionian testosteronu z innymi sterydami, takimi jak Winstrol, Trenbolon, Nandrolon czy Boldenon, jednak początkujący nie powinni tego robić.

Dawkowanie

Profesjonaliści mogą sobie pozwolić na dawki 100-200 mg dziennie, podczas gdy początkujący powinni się ograniczyć do 100 mg dziennie. W obu przypadkach rezultaty wypracowane dzięki wsparciu Propionianu testosteronu będą tak czy siak w pełni zadowalające. Steryd ten chwalą sobie również kobiety z uwagi na niską dość szkodliwość oraz rewelacyjne efekty. Zawodniczkom płci żeńskiej wystarczy dawka 25-50 mg w dwudniowych odstępach. Pojedynczy cykl z użyciem Propionianu testosteronu może trwać od 3 do nawet 12 miesięcy.

Skutki uboczne

Jeśli chodzi o skutki uboczne Propionianu testosteronu, to występują stosunkowo rzadko i są typowe dla większości środków dopingujących o silnym działaniu anaboliczno-androgenicznym. Przy dawkach większych niż 100 mg można zatem spodziewać się trądziku, zmian skórnych, łysienia, porostu włosów na ciele, powiększenia prostaty czy problemów z układem krążenia. W celu ograniczenia skutków ubocznych zaleca się przyjmowanie środków typu Finasteridum – Propecia czy Proscar. Przy dawkach poniżej 100 mg nie należy jednak obawiać się niechcianych konsekwencji, bo są mało prawdopodobne.

Substancja aktywna: Testosteron Propionat

Nazwy zwyczajowe: Viromone, Testovis, Testolic

Czas trwania cyklu: 3-12 miesięcy

Dawkowanie: mężczyźni – 50-100 mg dziennie, kobiety – 25-50 mg co 2 dni

Podawanie: domięśniowo (iniekcje)

Działanie: siła i masa

Efekty uboczne: łysienie, trądzik, oleista skóra, silniejsze owłosienie na ciele, problemy z układem krążenia