05 lis 2015 Profile sterydowe 9707 razy

Primobolan

Primobolan w tabletkach to steryd sprzedawany w formie tabletek, o dość słabym działaniu anabolicznym i androgenicznym. Poleca się go początkującym zawodnikom oraz kobietom, jednak w zawodowym sporcie nie odgrywa on żadnej roli.

Zastosowanie

Produkcja Primobolanu tabletki została już całkowicie wstrzymana, dlatego w legalnym handlu nie da się go nabyć. Jako że jego znaczenie w kulturystyce było bardzo znikome, zapewne niewiele osób odczuwa brak tego środka. Primobolan w formie tabletek to łagodny steryd, który powoli i bez znaczących rezultatów wspomaga budowę masy i siły mięśni. Nie powoduje on bowiem aromatyzacji androgenów ani nie zwiększa poziomu testosteronu w organizmie, przez co nie da się z niego „wycisnąć” tyle, ile z silniejszych anabolików.

Z uwagi na delikatne działanie Primobolan tabletki można polecić przede wszystkim początkującym kulturystom, którzy nie mieli jeszcze styczności z dopingiem, a także kobietom. W przypadku płci żeńskiej oraz osób nieposiadających doświadczenia ze sterydami Primobolan w tabletkach pozwala zbudować dość twardą, ale stosunkowo niewielką masę mięśniową w przeciągu 2-3 miesięcy. Co jednak istotne, wypracowane przez ten czas rezultaty da się bez większych problemów utrzymać po zakończeniu cyklu.

Dawkowanie

Dawka dla mężczyzny powinna wynosić od 3 do 6 tabletek (75-150 mg) dziennie. Kobiety mogą zażywać dawki od 1 do maksymalnie 4 tabletek (25-100 mg) Primobolanu tabletki dziennie. Steryd ten nie powoduje większych zmian w żeńskim organizmie, a ryzyko wystąpienia maskulinizacji jest niewielkie, w związku z czym Primobolan w tabletkach był jednym z ulubionych „kobiecych” środków dopingujących, gdy jeszcze go produkowano.

Skutki uboczne

Jeśli chodzi o skutki uboczne, to ze względu na łagodne działanie nie są one zbytnio odczuwalne. Bodaj najczęściej zdarzają się objawy nasilonego łysienia, jak również gorsze wartości wątroby. Poza tym osoby wrażliwe na sterydy mogą spodziewać się trądziku, łoistej skóry i zwiększonego owłosienia na ciele. Aby przeciwdziałać wystąpieniu negatywnych skutków ubocznych, należy zastosować Clomifen lub Tamoxifen.

Substancja aktywna: Metenolon Acetat

Czas trwania cyklu: 2-3 miesiące

Dawkowanie: mężczyźni – 3-6 tabletek (75-150 mg) dziennie, kobiety – 1-4 tabletek (25-100 mg) dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: delikatnie masa

Efekty uboczne: łysienie, trądzik, podwyższone wartości wątroby, zwiększona łoistość skóry, silniejsze owłosienie na ciele