05 lis 2015 Profile sterydowe 5141 razy

Primobolan Depot

Primobolan Depot to iniekcyjny odpowiednik Primobolan w tabletkach, od którego różni się nieco silniejszym działaniem. Z tego względu, jak również z uwagi na korzystniejszą cenę cieszy się większą popularnością wśród sportowców aniżeli Primobolan przyjmowany doustnie.

Primobolan Depot a Primobolan w tabletkach

Primobolan Depot zawiera tę samą substancję aktywną co Primobolan w tabletkach, czyli Metenolon, tyle że w formie entantatu, jednak ze względu na cenę jest po prostu bardziej opłacalny. Iniekcyjne podawanie tego sterydu powoduje bowiem, że potrzeba mniejszych dawek, a zatem również i mniejszych nakładów finansowych, aby osiągnąć te same rezultaty. Skrupulatnie podliczając koszty, okazuje się, że Primobolan Depot jest nawet 2 razy tańszy niż Primobolan w tabletkach.

Działanie

Stosowanie iniekcyjnej formy Primobolanu ma też tę praktyczną zaletę, że po prostu pozwala zbudować większą (choć i tak niewielką w porównaniu z innymi sterydami) masę mięśniową. Mianowicie przy dobrej diecie i odpowiedniej suplementacji w przeciągu 4 miesięcy można zwiększyć masę o 5-10 kg, co w przypadku początkujących jest w pełni wystarczającym przyrostem. Nie ma również problemów z jego utrzymaniem po odstawieniu dopingu. Wszystko to sprawia, że kulturyści zdecydowanie częściej decyduję się na zakup iniekcyjnej, a nie doustnej formy Primobolanu.

Dawkowanie

Osobom bez doświadczenia ze sterydami, które planują swój pierwszy cykl, w zupełności wystarczy tygodniowa dawka 200-300 mg. Zaletą tak niewielkich ilości jest praktyczny brak ryzyka pojawienia się skutków ubocznych. Bardziej zaawansowani kulturyści mogą bez problemów zwiększyć dawki do poziomu 400-800 mg tygodniowo. Primobolan Depot przyjmuje się przez okres od 12 do 24 tygodni. Wśród początkujących kulturystów popularne jest łączenie Primobolanu Depot z Winstrolem podawanym w ilości 150 mg tygodniowo przez okres 8 tygodni, co pozwala znacznie poprawić ilość i jakość masy mięśniowej. Kobietom wystarczą tygodniowe dawki w granicach 100-200 mg.

Z kolei bardziej zaawansowani kulturyści stosują różne inne kombinacje Primobolanu Depot, łącząc jego duże dawki np. z testosteronem, metanabolem czy trenbolonem. O ile jednak ze względu na dość wysoką cenę i niezbyt silne działanie Primobolan Depot nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród profesjonalnych kulturystów płci męskiej, o tyle bardzo chwalą go sobie kobiety. Wynika to z faktu, że nie odczuwają one skutków ubocznych związanych z zaburzeniami płciowymi i mogą zbudować dużą jak na swoje warunki masę o dobrej jakości.

Skutki uboczne

Skutki uboczne są odczuwalne wyłącznie przy większych dawkach – wówczas czasami mogą wystąpić takie objawy jak łysienie, nasilone owłosienie na ciele, trądzik czy tłusta skóra. Należy jednak podkreślić, że Primobolan Depot powszechnie uznawany jest za jeden z najłagodniejszych sterydów anaboliczno-androgenicznych, które są najlepiej przyjmowane przez organizm, a ryzyko związane z pojawieniem się niechcianych skutków ubocznych jest bardzo małe. Aby im przeciwdziałać, przy przyjmowaniu dużych dawek warto zastosować Clomifen albo Tamoxifen.

Substancja aktywna: Metenolon Entantat

Czas trwania cyklu: 3-6 miesięcy

Dawkowanie: mężczyźni – 200-800 mg tygodniowo, kobiety –100-200 mg tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (iniekcje)

Działanie: delikatnie masa

Efekty uboczne: łysienie, trądzik, zwiększona łoistość skóry, silniejsze owłosienie na ciele

Primobolan Depot Galeria: Primo 3