05 lis 2015 Profile sterydowe 36696 razy

Deca-Durabolin

Deca-Durabolin, czyli popularna „Deka” to lek wytwarzany przez koncern Organon, który ma wyłączne prawa do jego nazwy. Funkcjonuje on w farmacji od początku lat. 60, ale znacznie większą popularność zyskał za sprawą właściwości anabolicznych, skutkujących jego powszechnym wykorzystaniem w kulturystyce.

Wysoka anaboliczność, niska androgeniczność

Pod względem budowy chemicznej Deca-Durabolin przypomina testosteron, ale ma o wiele mniejsze właściwości androgeniczne. Dzięki temu, że aromatyzuje tylko w niewielkim stopniu, pozwala osiągnąć niemal identyczne wyniki jak testosteron przy znacznie mniejszej szkodliwości. O ile bowiem podczas przyjmowania testosteronu takie skutki uboczne jak zwiększone owłosienie na ciele, łysienie na głowie, trądzik i łoista skóra są często spotykane, o tyle w przypadku Deca-Durabolinu należy się ich spodziewać wyłącznie przy dużych dawkach.

Odblokowanie

Deca-Durabolin silnie ogranicza naturalną produkcję testosteronu, dlatego po odstawieniu koniecznie należy wykonać odblokowanie przy użyciu środków przywracających normalny stan gospodarki hormonalnej w organizmie. Efektem takiego stanu rzeczy jest znaczne obniżenie popędu seksualnego po zakończeniu cyklu, a także problemy ze wzwodem.

W celu uniknięcia problemów z seksualnością podczas cyklu należy zastosować kombinację Deca-Durabolinu z testosteronem, zaś po odstawieniu sterydów sięgnąć po takie środki jak Clomid, SERM-y czy Nolvadex. Odblokowanie PCT powinno się rozpocząć 3 tygodnie po ostatnim zastrzyku, bo tak długo trwa jego aktywność w organizmie. Steryd ten odradza się natomiast sportowcom, którzy mogą zostać poddani kontroli antydopingowej, ponieważ można go wykryć nawet do 1,5 roku po zakończeniu cyklu.

Na masę i redukcję

Uniwersalność Deca-Durabolinu sprawia, że z powodzeniem można go stosować zarówno w cyklu na masę, jak i podczas redukcji. Jeżeli chce się wypracować wysoką jakość mięśni bez zbędnej tkanki tłuszczowej, warto połączyć Deca-Durabolin z Winstrolem i wspomóc się dodatkowo Provironem. Z kolei w kombinacji z testosteronem, z którym zresztą należy go łączyć prawie zawsze z uwagi na możliwość uniknięcia ryzyka problemów z seksualnością, Deca-Durabolin pozwala uzyskać pokaźną masę mięśniową.

Minimalna dawka, która pozwala na osiągnięcie dużych przyrostów masy mięśniowej, wynosi 200 mg tygodniowo. Taką ilość zaleca się początkującym kulturystom – w przypadku doświadczonych użytkowników i profesjonalistów optymalną dawką jest 400 – 600 mg w siedmiodniowych odstępach. Pierwsze efekty Deca-Durabolinu są widoczne w 3. tygodniu cyklu. W przypadku wykorzystania tego sterydu przy budowaniu masy mięśniowej należy pamiętać, że może on skutkować retencją wody. Cykl powinien trwać od 8 do 10 tygodni.

Deca-Durabolin jest bardzo efektywnym sterydem, który w parze z testosteronem umożliwia osiągnięcie świetnych rezultatów przy relatywnie niskich kosztach i niewielkich skutkach ubocznych.

Substancja aktywna: Dekanian Nandrolonu

Nazwy zwyczajowe: brak

Czas trwania cyklu: 8-10 tygodni

Dawkowanie: 200 – 400 mg tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (zastrzyki)

Działanie: masa mięśniowa

Efekty uboczne: obniżone libido, problemy z potencją

Deca_Durabolin