05 lis 2015 Profile sterydowe 8678 razy

DNP (2,4-Dinitrophenol)

DNP (2,4-Dinitrophenol) to istniejący w medycynie od 1920 roku lek, który powszechnie uznaje się za jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu. Jego działanie jest jednak na tyle silne, że może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, dlatego odradza się go początkującym.

Najskuteczniejszy spalacz tłuszczu

Dostępny w kapsułkach lek DNP (2,4-Dinitrophenol) doskonale spisuje się w diecie redukcyjnej i przed zawodami, ponieważ umożliwia szybkie i skuteczne wyrzeźbienie sylwetki kulturysty. Regularnie zażywanie tego specyfiku pozwala w krótkim czasie osiągnąć wręcz niewiarygodne rezultaty – przy jego wsparciu zaledwie w ciągu miesiąca da się pozbyć zrzucić nawet kilkukilogramową nadwagę!

Poprzez zwolnienie syntezy enzymu ATP DNP (2,4-Dinitrophenol) znacznie przyspiesza metabolizm organizmu. Zwiększa tym samym uczucie głodu węglowodanowego – trzeba się przygotować intensywne łaknienie, które należy zaspokoić poprzez cukry złożone (stanowczo odradza się cukry proste) i białko. Warto jednak pamiętać, że pozbywając się tłuszczu, DNP (2,4-Dinitrophenol) jednocześnie doprowadza do spalania glukozy w organizmie, co ma niekorzystny wpływ na definicję mięśni.

Środki ostrożności

DNP (2,4-Dinitrophenol) podwyższa temperaturę organizmu, dlatego trzeba ją kontrolować nawet kilka razy dziennie. Jeżeli temperatura ciała przekroczy poziom 39 stopni Celsjusza, zaleca się odstawienie leku aż do jej unormowania. Każdy, kto sięga po DNP (2,4-Dinitrophenol), musi również pamiętać o wypijaniu co najmniej 5 l płynów dziennie, najlepiej zimnych i zawierających elektrolity oraz witaminy. Pozwala to na schłodzenie organizmu i dostarczenie mu wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego działania.

Podczas cyklu z wykorzystaniem DNP (2,4-Dinitrophenol) należy unikać ćwiczeń aerobowych – biegania, pływania, grania w sporty zespołowe, jeżdżenia na rowerze, a nawet długich spacerów. W połączeniu z przyspieszonym metabolizmem mogłoby to bowiem doprowadzić do przegrzania i wyczerpania organizmu. To samo dotyczy opalania i korzystania z solarium, z których także należy całkowicie zrezygnować.

Skutki uboczne

Intensywne działanie DNP (2,4-Dinitrophenol) sprawia, że środek ten zaleca się przede wszystkim bardziej zaawansowanym zawodnikom, którzy są świadomi efektów ubocznych. Wśród niechcianych skutków mogą wystąpić m.in. silne bóle głowy, nadmierne pocenie się, gorączka, uczucie zmęczenia, problemy ze snem, bóle mięśniowe, a przy dłuższym przyjmowaniu – wspomniana zaćma. Z tego względu wycofano DNP (2,4-Dinitrophenol) z pełnego obiegu i dziś jest dostępny wyłącznie na receptę. Z całą stanowczością odradza się go osobom chorym na astmę, bo w połączeniu z tą chorobą może szybko wywołać wspomnianą zaćmę.

Dawkowanie

Mężczyźni o wadze powyżej 90 kg mogą przyjmować DNP (2,4-Dinitrophenol) w ilości 300-400 mg dziennie, w porcjach po ok. 100 mg, w ośmiogodzinnych odstępach. W przypadku kobiet i mężczyzn o mniejszej wadze dawka wynosi 150-200 mg. Do powyższych dawek należy jednak dochodzić stopniowo, rozpoczynając od ilości 50-100 mg dziennie i pomału ją zwiększając. Pojedynczy cykl nie powinien trwać dłużej niż 2 tygodnie, gdyż dłuższy czas przyjmowania DNP (2,4-Dinitrophenol) znacząco potęguje prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.

W ciągu roku zaleca się przeprowadzenie maksymalnie trzech kuracji z użyciem DNP (2,4-Dinitrophenol). Taka ilość pozwala organizmowi na regenerację po wyczerpującej pracy związanej z mocno przyspieszonym metabolizmem.

Substancja aktywna: 2,4-Dinitrophenol

Nazwy zwyczajowe: brak

Czas trwania cyklu: 2 tygodnie

Dawkowanie: 150 – 400 mg dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: spalanie tłuszczu

Efekty uboczne: gorączka, zmęczenie, problemy ze snem, bóle mięśniowe, bóle głowy, nadmierne pocenie się, przy dłuższym stosowaniu zaćma