05 Lis 2015 Profile sterydowe 4282 razy

Winstrol / Stanozolol

Winstrol to nazwa produkowanego w Hiszpanii leku sterydowego zawierającego substancję aktywną Stanozolol, który jest dostępny w formie iniekcji lub w tabletkach. Mimo że nie należy do grupy najsilniejszych środków dopingujących, to jest popularny wśród kulturystów.

Działanie Winstrol / Stanozolol

Iniekcyjny Winstrol – co niespotkane wśród innych sterydów aplikowanych domięśniowo – jest rozpuszczany w wodzie, a nie w oleju, co powoduje, że ulega niebezpiecznemu dla wątroby alkilowaniu 17alfa. Podobnie jest w przypadku tabletek, które pod tym względem są jeszcze bardziej szkodliwe. Rekompensatą za to ryzyko jest dobry stosunek właściwości anabolicznych do cech androgenicznych. Chodzi o to, że Stanozolol przy wysokiej skuteczności ma obniżenie ryzyko wystąpienia estrogenowych skutków ubocznych.

Zastosowanie

Kto decyduje się na cykl z użyciem Winstrolu, ten powinien uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać szybkich rezultatów. One bowiem nie są możliwe przy wykorzystaniu tego środka, co bynajmniej nie znaczy, że nie pozwala on wypracować dobrej muskulatury. Wręcz przeciwnie – jest to całkiem prawdopodobne, niemniej w tym celu trzeba regularnie trenować i oczekiwać stałych oraz równomiernych, ale rozłożonych w czasie przyrostów.

Co istotne, masa mięśniowa zbudowana na Stanozololu jest pozbawiona nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej, co wynika z niskiej androgeniczności tego sterydu. Ta zaleta sprawia, że sięgają po niego kulturyści przygotowujący się do zawodów lub będący na cyklu zorientowanym na redukcję. Winstrol cieszy się popularnością również wśród początkujących zawodników, którzy rozpoczynają od niego swoją przygodę z dopingiem.

Dawkowanie

W zależności od doświadczenia należy dokonywać iniekcji codziennych lub w dwudniowych odstępach w ilości 25-100 mg. Jeśli chodzi o tabletki, to wystarczą 3 dziennie przyjmowane w równomiernych odstępach czasowych, jednak większość kulturystów z nich nie korzysta. Winstrol można z powodzeniem łączyć z innymi sterydami. Na tym polu dobrze spisują się kombinacje z Metanolonem w formie entantu czy z propionatem bądź enantantem testosteronu. Dla tabletek maksymalny czas cyklu wynosi 4-6 tyg., zaś dla iniekcji – 6-8 tyg.

Skutki uboczne

Oprócz wymienionych wcześniej uszkodzeń wątroby przyjmowanie Stanozololu skutkuje również znacznym obniżeniem „dobrego” cholesterolu (HDL) we krwi przy jednoczesnym podwyższeniu „złego” cholesterolu (LDL). Pod żadnym względem nie należy więc przyjmować Winstrolu, jeżeli ma się jakiekolwiek problemy z sercem i gospodarką tłuszczową. Przyjmuje się, że Stanozolol aplikowany w formie iniekcji jest łagodniejszy dla organizmu i nie wyrządza w nim tylu szkód co tabletki.

Substancja aktywna: Stanozolol

Nazwy zwyczajowe: Winstrol, Stromba, Stanol

Dawkowanie: mężczyźni – 50-100 mg codziennie lub co 2 dni (iniekcje)

Czas trwania cyklu: tabletki – 4-6 tygodni, iniekcje – 6-8 tygodni

Podawanie: domięśniowo (iniekcje) i doustnie (tabletki)

Działanie: masa i dieta

Efekty uboczne: uszkodzenia wątroby, podwyższona ilość „złego” cholesterolu we krwi

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty Winstrol / Stanozolol

Stanazolol 50mg inj WINSTROL DEPOT STANZOLOL Winstrol INJ EP