Winstrol
05 lis 2015 Profile sterydowe 24745 razy

Winstrol – Stanazolol, Stanazol – pod tymi nazwami kryje się steryd często używany w cyklu cięcia.

Winstrol – jest to zdecydowanie najważniejsze zastosowanie tego środka. Jeśli marzy Wam się szybki przyrost masy mięśniowej i poprawa wydolności, to bardzo możliwe, że spotkaliście się z już z nazwą Winstrol. Winstrol zwany też stanozololem (stanazolem), razem z nandrolonem stanowią najbardziej popularne środki dopingujące. Sięgają po niego sportowcy wielu dyscyplin (pływacy, lekkoatleci, ciężarowcy, narciarze biegowi), wszyscy, którym marzy się muskulatura i doskonałe wyniki. Kariera winstrolu zaczęła się od weterynarii, był to środek dla koni wyścigowych. Dopiero po koniecznej modyfikacji został dopuszczony do użytku przez człowieka. Benowi Johnsonowi, najsłynniejszemu sportowcowi wszechczasów, w biciu rekordów na bieżni też „pomógł” ten steryd.

Winstrol na dopingu

Winstrol / stanozolol, produkt hiszpańskiej firmy farmaceutycznej zyskał sławę na całym świecie. Jego nazwa należy do bardzo rozpoznawalnych. Na rynku dostępny jest obecnie winstrol Desma. Firma Desma wykupiła prawa do produkcji preparatu depot, produkuje też wersję oralną winstrolu (2 mg / tabl). Winstrol zyskał sławę nie tylko wśród kulturystów, którzy bardzo dbają o swoje mięśnie. Światowe gwiazdy sportu też nim nie gardzą. Wiadomo, że międzynarodowe organizacje sportowe zabraniają zawodowym sportowcom stosowania dopingu.

Trudno się temu dziwić, przecież środki dopingujące wpływają nie tylko na rozwój sylwetki, ale też na wyniki w poszczególnych konkurencjach. Nijak ma się to do zasady fairplay. Życie jednak swoje, a zasady swoje. Problem dopingu narasta, ma zasięg globalny, dlatego w 2015 roku wiele krajów zdecydowało się na zaostrzenie sankcji wobec zawodników, którym udowodniono stosowanie niedozwolonych środków. Gra idzie o wielką sławę i jeszcze większe pieniądze, dlatego nie brakuje sportowców (i sztabu szkoleniowego), którzy pomimo wielkiego ryzyka (m.in. kilkuletniej dyskwalifikacji, pozbawienia medali ) łamią prawo.

Charakterystyka specjalisty od siły i mięśni

Stanozolol / winstrol to tak naprawdę pochodna DHT tyle, że zawiera dwie modyfikacje. W pozycji 17 alfa występuje grupa metylowa, ponadto pierścień A wzbogacił się o grupę pyrazolową. Pomimo różnych form podawania winstrolu, obie wersje, oralna i iniekcyjna mają w swoim składzie tą samą substancję aktywną.

Winstrol iniekcyjny jest zawiesiną wodną (można go też przyjmować doustnie), tabletki winstrolu (wersja oralna) stanowi połączenie substancji aktywnej oraz „wypełniacza”. Formy iniekcyjne często można spotkać pod postacią depot ( przedłużone uwalnianie, które może potrwać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin). Winstrol depot ma w swoim składzie nanomikronizowany stanozolol, który powoli i regularnie uwalnia się do krwi.

Substancja aktywna: stanozolol

Dawkowanie:

– doustnie – mężczyźni 30 – 100 mg / dziennie, kobiety 2,5 – 10 mg / dziennie

– iniekcje – 50 – 100 mg / dziennie

Blokowanie HPTA: słabe

Aromatyzacja: nie

Redukcja: nie

Okres półtrwania: ok. 9 godzin

Wykrywalność : wersja oralna – 3 tygodnie, iniekcyjna – do 9 tygodni

Zastosowanie Winstrolu

Z uwagi na to, że winstrol ma średnie działanie anaboliczne, słabe androgenne, i to że w przypadku tego sterydu nie zachodzi aromatyzacja – mamy do czynienia z efektem w postaci dobrej jakości przyrostów, zwiększonej siły, bez retencji nie wody w organizmie. Jeśli chodzi o aromatyzację, w uproszczeniu jest to proces przemiany androgenów w estrogeny (np. testosteronu w estradiol), pod wpływem enzymu aromatazy.

Estrogeny jak i androgeny stanowią pochodne cholesterolu. Wbrew niesłusznym opiniom, estrogeny w organizmie mężczyzny to nie samo zło, ale pożytek. Regulują gęstość kości oraz wzrost, ochraniają stawy, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, mają też swój wkład w spermatogenezę. Winstrol zazwyczaj stosowany jest do cykli na redukcję. Ten steryd w cyklach typowo masowych jest rzadkością. Małe dawki stanazololu w cyklu masowym powodują obniżenie poziomu SHBG. Proteiny powodują zmniejszenie poziomu wolnych hormonów. Winstrol / stanazolol może potęgować działanie anaboliczne stosowanych razem z nim sterydów.

Przykładowo cykl z użyciem winstrolu i testosteronu z pewnością przyniesie skutek w postaci podwyższenia poziomu wolnego testosteronu, co za tym idzie wzrostu jego aktywności w organizmie. Dotyczy to szczególnie zwłaszcza wersji oralnej stanozololu, tylko ta wersja wymusza pierwsze przejście przez wątrobę. Winstrol działa hamująco na wytwarzanie SHBG (jego produkcją zajmuje się właśnie wątroba). Badanie porównujące dostępne wersje sterydu wykazało, że w blokowaniu produkcji SHBG bardziej skuteczna jest wersja oralna. Co ważne sam stanozolol wykazuje niskie powinowactwo do SHBG, dlatego w krwiobiegu pozostaje w postaci biodostępnej.

Dawkowanie Winstrolu

Jak większość SAA opornych na proces aromatyzacji winstrol w dawce dobowej 6 mg, może obniżyć poziom zdrowego cholesterolu HDL o około 30 %, o tyle samo w tym samym czasie podnosząc „zły cholesterol”. W tej kwestii jest niekwestionowanym liderem wśród SAA. Możliwy nawet przy małych dawkach przerost mięśnia sercowego powoduje, że winstrol najczęściej używany jest do krótkich cykli redukcyjnych.

Ze względu na toksyczne właściwości zaleca się, by okres stosowania nie był dłuższy niż 6 tygodni. Znane są jednak przypadki, że użytkownicy winstrolu mają go „na tapecie” nawet dwa razy dłużej. Użycie winstrolu do typowych cykli na masę napotyka pewne przeszkody. To jeden z najsilniej hepatotoksycznych ze wszystkich SAA oralnych z grupą 17 aa. Grupa c – 17aa została „wstawiona”, po to by molekuły były odporne na „first pass” tzw. pierwsze przejście przez wątrobę i na redukcję w procesie trawienia.

Minimalny okres przyjmowania, w którym da się zauważyć wyraźne efekty winstrolu to około 4 tygodni, cykle krótsze nie mają sensu. Osoby z niskim BF mogą spodziewać się wyraźnie twardszych mięśni, poprawy użylenia, pocięcia mięśnia, a także separacji. Winstrol zwiększa, ale też w pewnym stopniu zaburza proces syntezy kolagenu. Skutkiem tego struktura budowy aparatu więzadłowego może zostać naruszona, stawy przez to stają się bardziej podatne na zerwania.

Jest to dość typowe ryzyko przy stosowaniu większości SAA. Standardowe dawki dla mężczyzn wahają się od 20 do 100 mg (tabletki) oraz 25 – 100 mg (wersja iniekcyjna). Dla bardziej spektakularnych efektów winstrol często bywa łączony z silnymi androgenami, na przykład testosteronem. W takim zestawie stanazol równoważy cykl, gwarantując dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego podwyższenia poziomu estrogenów.

Taki stack daje użytkownikom przyzwoite przyrosty masy mięśniowej, dodatek siły, co ważne z ograniczonym stopniem otłuszczenia i retencją wody. W ramach pracy nad definicją przed startem, winstrol zestawiany jest z niearomatyzującymi androgenami takimi jak trenbolon czy halotestin. Mix tego typu pomaga w uzyskaniu imponującej, pociętej sylwetki, tak pożądanej przed zawodami.

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty Winstrol / Stanozolol

Stanazolol 50mg inj WINSTROL DEPOT STANZOLOL Winstrol INJ EP