05 lis 2015 Profile sterydowe 9842 razy

Trenbolon

Trenbolon to potężny steryd anaboliczny, który cieszy się szczególnie dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Bardzo silne właściwości anaboliczne decydują, że jest niezwykle skutecznym środkiem wspierającym budowę masy mięśniowej.

Zastosowanie Trenbolon

Uznaje się, że pod względem efektów anabolicznych Trenbolon jest nawet 3 razy silniejszy niż testosteron. Różnica pomiędzy tymi dwoma sterydami jest jednak zasadnicza, bo Trenbolon nie prowadzi do retencji wody w organizmie, a przez to masa mięśniowa, jaką można uzyskać z jego wykorzystaniem, jest „czystsza” i charakteryzuje się lepszą definicją. Dzięki temu Trenbolon jest uniwersalnym środkiem dopingującym w kulturystyce, wykorzystywanym w cyklach zorientowanych na masę, a także w kuracjach redukcyjnych.

Działanie Trenbolonu

Brak zatrzymywania wody w organizmie w przypadku Trenbolonu wynika z tego, że podczas przyjmowania tego sterydu nie dochodzi do przekształcenia testosteronu w estrogen, tak jak ma to miejsce przy większości innych środków dopingujących o silnym działaniu anabolicznym. Z drugiej strony brak konwersji testosteronu w estrogen zwiększa podatność na urazy kości, stawów, wiązadeł i ścięgien, dla których funkcjonowania duże znaczenie ma ten hormon. Istnieje więc ryzyko, że zwiększona dzięki Trenbolonowi siła okaże się zbyt duża dla osłabionych kości czy stawów, w następstwie czego może dojść do poważnych kontuzji i urazów. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć jednocześnie po propionat lub entantat testosteronu w ilości 250-500 mg tygodniowo, co wyrówna ilość estrogenów w organizmie.

Dawkowanie

Z uwagi na potężne działanie Trenbolonu należy ostrożnie podejść do jego dawkowania. Jeżeli nigdy wcześniej nie miało się z nim do czynienia, bezpiecznie jest rozpocząć od dawek 30-50 mg przyjmowanych w dwudniowych odstępach. Zawodnicy mający już doświadczenie z tym sterydem mogą zwiększyć częstotliwość iniekcji do codziennych. Trenbolonu nie zaleca się natomiast początkującym kulturystom ani kobietom, bo jego działanie jest po prostu za silne. Nie powinno się również przekraczać dawek rzędu 100 mg dziennie, aby nie dopuścić do wystąpienia poważnych skutków ubocznych.

Często spotyka się połączenie Trenbolonu z innymi sterydami o przedłużonym okresie półtrwania, jak np. Nandrolon Decanoat czy Metanabol, co pozwala na uzyskanie jeszcze potężniejszej masy. Z kolei kombinacja z propionatem testosteronu, Winstrolem albo Boldenonem stosowana jest przed zawodami w celu wypracowania estetycznej i dobrze „pociętej” sylwetki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby używać Trenbolon jako jedyny i podstawowy steryd, gdyż jego działanie jest w pełni wystarczające.

Skutki uboczne

Skutki uboczne związane z używaniem Trenbolonu są typowe dla innych silnych anabolików – ginekomastia, trądzik, oleista skóra, wypadanie włosów na głowie oraz ich silny porost na ciele to niechciane efekty, którym można jednak zapobiegać. W tym celu stosuje się takie środki jako Nolvadex, Clomid, Proviron czy finasterydy. Dość nietypowym skutkiem ubocznym, charakterystycznym dla Trenbolonu jest natomiast drastyczny spadek libido, który da się podwyższyć poprzez dołączenie do cyklu testosteronu albo Winstrolu.

Wielu sportowców sięgających po Trenbolon narzeka również na podwyższony poziom agresji. Mimo że „naładowane baterie” przydają się podczas treningu i pozwalają poprawić efektywność ćwiczeń, to w codziennym życiu trudno sobie poradzić z wybuchowymi nastrojami. Poza tym w trakcie cyklu z użyciem Trenbolonu należy przygotować się na problemy ze snem, duszności, bóle głowy, krwawienie z nosa i ogólne gorsze samopoczucie.

Substancja aktywna: Trenbolon

Dawkowanie: 30-100 mg dziennie lub co 2 dni

Podawanie: domięśniowo (iniekcje)

Działanie: masa i siła

Efekty uboczne: ginekomastia, łysienie, trądzik, oleista skóra, silniejsze owłosienie na ciele, spadek libido, podwyższona agresja

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty Trenbolonu

TRENBOLONE Acetate