05 lis 2015 Profile sterydowe 9765 razy

Clomid Clomifen Citrat

Clomid to lek w tabletkach stosowany w zapobieganiu bezpłodności kobiet, który nie jest sterydem anaboliczno-androgenicznym. Sportowcy wykorzystują jednak jego antykatabolibczne i antyestrogenowe właściwości w celu uniknięcia spadków masy mięśniowej i wznowienia naturalnej produkcji testosteronu po zakończeniu cyklu sterydowego.

Bloker estrogenu

Clomid blokuje receptory estrogenu i wzmacnia naturalną produkcję testosteronu w organizmie. Powszechnie sięga się po niego po zakończeniu cyklu sterydowego, gdyż pozwala przywrócić do normy funkcjonowanie gospodarki hormonalnej w ciele sportowca. Z kolei przyjmowanie Clomidu w trakcie cyklu umożliwia zmniejszenie ryzyka wystąpienia androgenicznych skutków ubocznych kuracji sterydowej, czyli ginekomastii. Na tym polu lepiej spisuje się jednak Nolvadex, który jest częściej używany w celu ograniczenia ginekomastii niż Clomid.

Clomid blokuje wyrzuty kortyzolu i w ten sposób uniemożliwia rozpad komórek proteinowych, a więc ma działanie antykatabolibczne i zapobiega spadkom masy po zakończeniu cyklu sterydowego. Podobnie działa wspomniany przed chwilą Nolvadex. Ogólnie rzecz biorąc, Clomid i Nolvadex są lekami z tej samej grupy, o podobnym składzie chemiczny i bardzo zbliżonym działaniu, dlatego często używa się je zamiennie.

Skuteczny lek po cyklu Clomid

Clomid zaleca się szczególnie tym kulturystom, którzy skończyli cykl składający się z silnych androgenicznie sterydów. O ile przy słabszych środkach dopingujących nie jest konieczne stosowanie tego środka, o tyle w przypadku sterydów prowadzących do dużych zmian w gospodarce hormonalnej (np. Testosteron, Nandrolon) uważa się to za konieczność.

Dawkowanie Clomid

Dawki mające na celu zablokowanie receptorów estrogenu i przywrócenie naturalnej produkcji testosteronu wahają się w granicach 50-100 mg dziennie przez okres 4-6 tygodniu po zakończeniu cyklu sterydowego. W przypadku dłuższych cykli, trwających więcej niż 10 tygodni, przyjmowanie Clomidu można rozpocząć od zawyżonej dawki wynoszącej nawet 250 mg, aby stopniowo zmniejszać ją do 100 mg i po kilku dnia zażywać normalne porcje 50-100 mg.

Skutki uboczne

Wadą Clomidu jest to, że nie prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej, dlatego nie należy nastawiać się na ten efekt. Poza tym niektórzy kulturyści wskazują na występowanie silnych skutków ubocznych w obrębie psychiki. Jest to związane ze zmiennymi nastrojami, a nawet stanami depresyjnymi. Po odstawieniu Clomidu objawy te jednak ustępują. Poza tym środek ten może powodować przypływy gorąca, nudności, wymioty, problemy ze wzrokiem, zaburzenia snu i zmiany skórne. W gruncie rzeczy Clomid jest jednak lekiem o małej i rzadko odczuwalnej szkodliwości.

Substancja aktywna: Clomifen Citrat

Nazwy zwyczajowe: Dyneric, Climophene, Omifin

Czas trwania cyklu: 4-6 tygodni po zakończeniu cyklu sterydowego

Dawkowanie: 50-100 mg dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: blokowanie receptorów estrogenu wykorzystywane po cyklu sterydowym

Efekty uboczne: zmiany w psychice, przypływy gorąca, nudności, wymioty, problemy ze wzrokiem, zaburzenia snu i zmiany skórne

Clomid EP2 CLOMID Clomifene Citrate 50mg