05 lis 2015 Profile sterydowe 4289 razy

Clenbuterol HCL

Clenbuterol nie jest sterydem anabolicznym ani androgennym, lecz lekiem w tabletkach stosowanym przy leczeniu astmy. Jego działanie prowadzi do rozluźnienia mięśni w płatach płuc, dzięki czemu pozwala na sprawniejsze oddychanie. Postrzega się go przede wszystkim jako antykataboliczny środek spalający tłuszcz.

Spalacz tłuszczu?

Mówi się, że Clenbuterol ma właściwości antykataboliczne, czyli zatrzymuje proces rozpadu komórek, co sprzyja budowany masy mięśniowej. Wśród kulturystów daje się usłyszeć opinie, że środek ten świetnie spisuje się w cyklu mającym na celu redukcję masy i wyrzeźbienie ciała, ponieważ zwiększa spalanie tłuszczu w organizmie. Nie zostało to jednak potwierdzone żadnymi badaniami, dlatego nie należy przyjmować, że Clenbuterol rzeczywiście ma właściwości antykatabolibczne i odchudzające.

Teoretycznie Clenbuterol wzmaga proces produkcji energii przez organizm i przyspiesza przemianę materii. Jeżeli jednak ktoś sięga po Clenbuterol jako środek wspomagający spalanie tłuszczu, powinien kontrolować temperaturę ciała, ponieważ jego zażywanie może prowadzić do jej podwyższenia. Zwiększenie masy przy przyjmowaniu Clenbuterolu jest jednak niezauważalne. Dużo lepsze efekty można osiągać w zakresie przyrostu siły, którą rzeczywiście można wyraźnie poprawić za sprawą tego sterydu.

Dawkowanie Clenbuterol

Należy jednak pamiętać, że organizm szybko przyzwyczaja się do Clenbuterolu, dlatego już po 4 tygodniach codziennego przyjmowania efekty w postaci przyrostu siły i spalania tłuszczu są nieodczuwalne. Z tego względu wielu kulturystów stosuje Clenbuterol zamiennie z efedryną. Nawet wówczas cały cykl złożony z tych dwóch środków nie powinien trwać dłużej niż 6 tygodni.

Przyjmowanie Clenbuterol

należy rozpocząć od niewielkich ilości rzędu 20-40 mcg dziennie, a następnie zwiększać je do poziomu 100-150 mcg dziennie. Clenbuterol często zażywa się w połączeniu z innymi środkami dopingującymi, takimi jak testosteron, hormon tarczycy, kofeina, aspiryna czy wspomniana efedryna. Aby złagodzić skutki uboczne kuracji i wzmóc pozytywne działanie kombinacji sterydów. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu cyklu z użyciem Clenbuterolu trzeba jednak wziąć pod uwagę, że duża część sportowców podważa sens przyjmowania tego środka. Żadne badania naukowe nie potwierdzają jego właściwości antykatabolicznych.

Nasilone skutki uboczne pojawiają się przy przyjmowaniu Clenbuterolu przez okres dłuższy niż 6 tygodni. Wówczas może dojść do drgania rąk, problemów ze snem, bóli w klatce piersiowej czy nudności i wymiotów. Długie stosowanie i duże dawki może również skutkować patologicznymi i nieodwracalnymi zmianami w wątrobie, jądrach i mięśniu sercowym.

Substancja aktywna: Clenbuterol HCL

Nazwy zwyczajowe: Spiropent, Monores, Broncoterol

Czas trwania cyklu: do 6 tygodni

Dawkowanie: 20-150 mcg dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: słabe anaboliczne, brak androgennego, głównie siła i redukcja

Efekty uboczne: przy dłuższym stosowaniu duszności, nudności, bóle w klatce piersiowej, problemy ze snem, trwałe uszkodzenia wątroby, jąder i serca

CLENBUTEROL BAŁKAN CLENBUTEROL blister (20) EP tabl