05 lis 2015 Profile sterydowe 14382 razy

Cypionat Testosteronu

Cypionat Testosteronu zalicza się do sterydów o największej popularności w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje się go w celu zwiększenia lub utrzymania masy mięśniowej. Przy odpowiednio długim cyklu efekty są bardzo dobre i w pełni zadowalające zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Uniwersalność i skuteczność

Cypionat Testosteronu to testosteron o wydłużonym oddziaływaniu, którego aktywność w organizmie trwa 14 dni. Tylko jedna dawka pozwala znacząco zwiększyć ilość testosteronu w organizmie, co umożliwia zbudowanie dużej masy i siły mięśni w krótkim czasie. Jego skuteczność jest wielce zadowalająca, a zastosowanie uniwersalne bez względu na stopień zaawansowania w kulturystyce.

Nie zaleca się go jednak kobietom z uwagi na dużą androgeniczność, mogącą skutkować znaczącym wzmocnieniem cech męskich w kobiecym ciele. Ponadto Cypionat Testosteronu powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Wynika to z faktu, że aromatyzuje się do estrogenów, na skutek czego mięśnie zbudowane przy pomocy Cypionatu Testosteronu cechują się więc dość niską definicją, a ciało kulturysty wygląda na „zalane”. Nie należy więc przyjmować tego środka podczas cyklu redukcyjnego, bo efekty będą odwrotne od oczekiwanych.

Skutki uboczne Cypionat Testosteronu

Skutki uboczne przyjmowania Cypionatu Testosteronu to w głównej mierze duże ryzyko ginekomastii ze względu na wysoką androgeniczność tego sterydu. Aby temu zapobiec, w trakcie cyklu można zastosować Nolvadex albo Proviron lub sięgnąć po jakiś inhibitor aromatazy (np. Arimidex). Poza tym każdy, kto przyjmuje Cypionat Testosteronu, może spodziewać się wystąpienia trądziku, zmian skórnych, większego wydzielania łoju, intensywnego owłosienia na ciele czy łysienia na głowie.

Nienaturalnie duża ilość testosteronu w organizmie w trakcie cyklu z użyciem Cypionatu Testosteronu skutkuje zaprzestaniem produkcji tego hormonu. Aby gospodarka hormonalna wróciła do normy, po zakończeniu cyklu należy więc przywrócić jej normalny stan. W celu poleca się takie środki jak Clomid, wspomniany wcześniej Nolvadex czy HCG. Ich zastosowanie pozwala również zmniejszyć spadki masy mięśniowej po odstawieniu Cypionatu Testosteronu.

Dawkowanie Cypionat Testosteronu

Jeśli chodzi o dawkowanie, to zaleca się jeden zastrzyk w przeciągu 5-7 dni, zaś cały cykl powinien trwać nie krócej niż 4 miesiące, a najlepiej – 6 miesięcy. Krótszy czas kuracji sterydowej z wykorzystaniem Cypionatu Testosteronu nie pozwala bowiem na osiągnięcie dobrych wyników i najczęściej kończy się retencją wody. W efekcie po zakończeniu cyklu następują szybkie spadki.

Początkującym zaleca się dawki nie większe niż 200-250 mg tygodniowo. W przypadku bardziej zaawansowanych sportowców należy zwiększyć ilość i częstotliwość dawek. Mianowicie aby uzyskać pożądane wyniki, zaleca się wstrzykiwanie od 500 nawet do 1000 mg Cypionatu Testosteronu w pięciodniowych odstępach. Przy tak dużych lub większych dawkach trzeba stosować środek blokujący lub zmniejszający aromatyzację testosteronu do estrogenu, którą wywołuje Cypionat Testosteronu.

Istnieje możliwość połączenia Cypionatu Testosteronu z innymi anabolikami – wówczas można zmniejszyć jego dawkowanie. Kombinacja z odpowiednio dobranymi sterydami, które zwiększają przede wszystkim definicję mięśni, a nie ich masę, pozwala uzyskać bardziej zadowalające wyniki pod względem estetycznym i jakościowym. W przypadku typowej „masówki” nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stosować wyłącznie duże dawki Cypionat Testosteronu.

Substancja aktywna: Testosteron Cypionat

Nazwy zwyczajowe: Cypionax, Vironate, Testex

Czas trwania cyklu: 4-6 miesięcy

Dawkowanie: 250-1000 mg tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (zastrzyki)

Działanie: silne anaboliczne, silne androgenne, głównie masa

Efekty uboczne: ginekomastia, trądzik, zmiany skórne, zwiększone wydzielanie łoju, intensywne owłosienia na ciele, łysienia na głowie

CYPIOBOL 200 Testoteron Cypionate Alchemia