05 lis 2015 Profile sterydowe 6762 razy

HCG, czyli gonadotropina łożyskowa to hormon funkcjonujący w ciele kobiety we wczesnym okresie ciąży, którego produkcja odbywa się w obrębie łożyska. Pojawia się on kilka dni po zapłodnieniu i stopniowo wzrasta. Mniej lub bardziej intensywnie działa przez całą ciążę. Największy poziom HCG odnotowuje się u kobiet w 2-3 miesiącu ciąży. W medycynie gonadotropina łożyskowa wykorzystywana jest w leczeniu bezpłodności u obu płci.

Działanie HCG

Z uwagi na właściwości wzmacniające naturalną produkcję testosteronu w organizmie mężczyzny HCG znajduje swoje zastosowanie również w kulturystyce. Jako że poprzez dostarczenie nadmiernej ilości testosteronu „z zewnątrz” wiele sterydów anaboliczno-androgenicznych (np. Deca czy Winstrol). Blokuje naturalny proces wytwarzania tego hormonu przez organizm, konieczne staje się przywrócenie go do normalnego stanu sprzed cyklu. Właśnie w tym momencie niezwykle przydatnym środkiem okazuje się gonadotropina łożyskowa.

Wpływ na układ rozrodczy

Dzięki HCG ryzyko związanie z dysfunkcjami jąder z powodu przyjmowania sterydów anaboliczno-androgenicznych znacznie się zmniejsza. Mocno pobudzający wpływ HCG na pracę jąder w organizmie powoduje jednak, że należy stosować tę substancję wyłącznie w przypadkach zaprzestania naturalnej produkcji testosteronu. W przeciwnym razie może on paradoksalnie powodować to, czemu ma przeciwdziałać, czyli problemy z męskim układem rozrodczym.

Dawkowanie i skutki uboczne

Pojedyncza dawka, która starcza na 5 dni, waha się w granicach od 2000 do 5000 IU. Kuracja z wykorzystywaniem HCG powinna trwać maksymalnie 4 tygodnie. Po tym czasie prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń w gruczołach rozrodczym mocno się podnosi. Ponadto zbyt długie stosowanie lub sięganie po zbyt duże dawki HCG może prowadzić do ginekomastii. Jego obecność w organizmie zwiększa również poziom estrogenu. Inne ryzyko związane z przedawkowaniem to retencja wody, którą ten hormon może skutkować.

Substancja aktywna: Gonadotropina łożyskowa

Czas trwania cyklu: 2-5 tygodnie

Dawkowanie: 2000 – 5000 IU co 5 dni

Podawanie: domięśniowo (iniekcja)

Działanie: pobudzenie jąder do większej produkcji testosteronu

Efekty uboczne: nudności, wymioty, bóle głowy, złe samopoczucie

Ovigil 5000 HCG galeria 1