Arimidex
05 lis 2015 Profile sterydowe 32044 razy

Arimidex

Arimidex to silny inhibitor aromatazy bazujący na substancji aktywnej zwanej Anastrozolem, którą z powodzeniem wykorzystuje się w leczeniu nowotworów piersi u kobiet. Wprowadzono go do medycyny w 1995 roku, a jego produkcją zajmuje się amerykańska firma Zenca Pharmaceuticals. Arimidex znajduje swoje zastosowanie również w kulturystyce.

Skuteczny bloker estrogenu

Arimidex jest dość trudno dostępny i bardzo skuteczny w blokowaniu estrogenów w organizmie, dlatego jego czarnorynkowa cena jest dla wielu zaporowa. Pół tabletki dziennie wystarczy, aby osiągnąć odpowiednie efekty. Zamiennymi Arimidexu są tańsze Proviron i Nolvadex, lecz one nie są tak efektywne w przeciwdziałaniu procesowi aromatyzacji testosteronu w estrogen, który ma wiele negatywnych skutków.

Arimidex zatrzymuje retencję wody i pozwala uzyskać stosunkowo twardą oraz dobrą jakościowo masę mięśniową. Ze względu na blokadę estrogenu nie pozwala jednak wykorzystać zalet, jakie on ze sobą niesie. Mianowicie przyrost masy jest wolniejszy, zaś poziom złego LDL cholesterolu we krwi znacznie podnosi się na niekorzyść dobrego HDL. Kulturyści mający problemy z sercem powinni zatem zrezygnować z Arimidex, chociażby na rzecz bezpieczniejszego pod tym względem Nolvadexu.

Środek wspomagający

Blokada estrogenu sprawia, że przyjmowanie Anastrozolu rzadko kiedy kończy się ginekomastią u mężczyzn, a tłuszcz nie odkłada się w organizmie. Z uwagi na to Arimidex stosuje się jako środek wspomagający cykl sterydowy. Po taki cykl  nie sięga się w pojedynkę, lecz w połączeniu z innymi anabolikami, takimi jak Testosteron, Nandrolon czy Dianabol. Anastrozol zmniejsza bowiem ryzyko wystąpienia ginekomastii i znacznie ogranicza retencję wody w organizmie. Oprócz tego wypracowana przy pomocy Arimidex masa mięśniowa jest twarda i cechuje się wysoką jakością.

Dawkowanie Arimidexu

Dawkowanie Anastrozolu jest niewielkie i ogranicza się do 0,25-1 mg dziennie. 0,25 mg dziennie to jednak minimalna dawka. Przy czym może okazać się niewystarczająca w przypadku wymagających oraz mających doświadczenie w dopingu kulturystów. Kurację przy użyciu Arimidexu należy zakończyć wraz z odstawieniem sterydu bazowego, a następnie rozpocząć odblokowanie PCT, tak aby przywrócić naturalny poziom estrogenu w organizmie.

Wady Arimidexu

Jakie wady ma Arimidex? Z całą pewnością największą z nich jest cena. Może ona wynosić aż 10$ za jedną tabletkę. Co przy częstym stosowaniu staje się całkowicie nieopłacalne i sprawia, że środek ten jest stosunkowo rzadko wykorzystywany. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to poza wspomnianym podniesieniem poziomu złego cholesterolu we krwi w porównaniu z innymi sterydami są one niewielkie. Należy do nich zaliczyć biegunki, ospałość, migreny, nudności oraz wymioty.

Substancja aktywna: Anastrozol

Nazwy zwyczajowe: Anastralan, Atrozol, Ansyn, Zolastrol

Czas trwania cyklu: 7-14 dni

Dawkowanie: 0,25-1 mg dziennie

Podawanie: doustne (tabletki)

Działanie: anaboliczne, sucha masa mięśniowa

Efekty uboczne: biegunki, ospałość, migreny, nudności i wymioty

Anastrozolum ARIMIDEX