05 lis 2015 Profile sterydowe 14191 razy

Anavar / Oxandrolon to jeden ze słabszych sterydów, który przyjmowany jest w formie tabletek. Ze względu na swoją łagodność ma zastosowanie medyczne, bo wykorzystuje się jako substancję pobudzająca wzrost organizmu u dzieci mających problemy z jego zahamowaniem oraz u osób chorych na AIDS.

Na redukcji

Oxandrolon dobrze spisuje się na diecie redukcyjnej, gdyż pozwala zbudować co prawda niedużą, ale jednak suchą i dobrą jakościowo masę mięśniową, która utrzyma się przez długi czas po zakończeniu cyklu. Ponadto Anavar ma właściwości spalające tłuszcz w organizmie, co stanowi kolejny czynnik przemawiający za wykorzystaniem go podczas diety redukcyjnej. Można go więc rozważyć również w trakcie przygotowania do zawodów jako środek na poprawę estetyki masy mięśniowej.

Łagodny steryd

Z racji słabego działania androgennego i anabolicznego zaleca się go kobietom i początkującym sportowcom. Anavar nie wywołuje bowiem przyrostu masy, a wzrost mięśni jest stosunkowo nieduży. Z punktu widzenia kobiet największe znaczenie ma jego niewielka androgeniczność, co zmniejsza ryzyko wystąpienia cech męskich w kobiecym ciele. Przy cyklu mającym na celu wypracowanie masy Oxandrolon jest jednak bezużyteczny.

Trwała siła i sylwetka

Anavar poprawia siłę mięśni, a efekty są nad wyraz dobrze odczuwalne szczególnie wówczas, gdy w trakcie cyklu często spożywa się potrawy z czerwonego mięsa lub przyjmuje się monohydrat kreatyny. Zaletą Anavaru jest to, że przyrosty siły są stosunkowo trwałe i odczuwalne przez długi czas. Z kolei do wad należy zaliczyć przede wszystkim wysoką cenę, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jako że działanie tego sterydu jest słabe, wielu kulturystów łączy go z innymi anabolikami, w głównej mierze w celu wypracowania lepszej sylwetki.

Niska szkodliwość

W odróżnieniu od wielu innych sterydów Anavaru prawie w ogóle nie rozregulowuje gospodarki hormonalnej w organizmie i nie hamuje naturalnego procesu produkcji testosteronu. Przy przyjmowaniu niedużych dawek rzędu 15-30 mg dziennie zmiany w gospodarce hormonalnej są niezauważalne, a pojawiają się dopiero przy większych porcjach sterydu.

Oxandrolon zawiera substancje 17alfa, dlatego jest toksyczny dla wątroby. Warto zatem kontrolować jej stan, bo choć ryzyko nie jest duże, to jednak nie zaszkodzi dmuchać na zimne i doglądać, czy aby z wątrobą wszystko w porządku. Poza tym za sprawą swojego łagodnego działania Anavar cechuje się stosunkowo rzadkim występowaniem skutków ubocznych i jest niemal nieodczuwalny dla organizmu.

Dawkowanie

Dawkowanie Oxandrolonu wynosi 15-30 mg dziennie dla początkujących i 30-50 mg dziennie w przypadku bardziej zaawansowanych kulturystów z wypracowaną masą mięśniową. W ciągu doby powinno się przyjmować 2-3 tabletki w odstępie ok. 10 godzin. Należy mieć jednak świadomość, że u doświadczonych sportowców efekty cyklu sterydowego składającego się wyłącznie z Anavaru będą słabo lub niemalże w ogóle niewidoczne. Dopiero w połączeniu z innymi anabolikami da się uzyskać pożądane wyniki, związane przede wszystkim z poprawą jakości muskulatury i zwiększeniem siły mięśni.

W profesjonalnej kulturystyce znaczenie tego sterydu jest znikome. Jedynie niektórzy sportowcy sięgają po niego na miesiąc przed zawodami, aby uzyskać lepszą twardość mięśni.

Substancja aktywna: Oxandrolon

Nazwy zwyczajowe: Bonalone, Oxandrolone SPA

Czas trwania cyklu: 6-8 tygodni

Dawkowanie: 15-50 mg dziennie

Podawanie: doustne (tabletki)

Działanie: słabe androgenne i anaboliczne, głównie siła i redukcja

Efekty uboczne: niewielkie obciążenie wątroby