05 lis 2015 Profile sterydowe 8003 razy

Z uwagi na potężne działanie anaboliczne i androgenne Anadrol powszechnie uważa się za jeden z najsilniejszych, lecz przez to jednocześnie najbardziej szkodliwych sterydów, dlatego nie zaleca się go początkującym sportowcom. Nadaje się jedynie dla bardziej zaawansowanych kulturystów, którzy mieli wcześniej styczność z anabolikami i posiadają odpowiednią wiedzę na ich temat oraz na temat własnego organizmu, bo to jest równie istotne.

Masa i siła

Anadrol pozwala na powiększenie masy nawet do 10-15 kg w ciągu jednego cyklu – im lepiej dobrana dieta i suplementacja, tym większe efekty. Steryd ten powoduje nagromadzenie wody w organizmie, dlatego kilogramy uzyskane po Anadrolu nie są wyłącznie suchą masą mięśniowej. Nie należy wobec tego sięgać po niego w przypadku cyklu redukcyjnego, bo skutki będą zgoła odmienne od oczekiwanych.

Ciało kulturysty przyjmującego Oxymetholon wygląda na bardziej „napuchnięte” i „nalane” niż przy przyjmowaniu innych sterydów. Ponadto Anadrol mocno podwyższa siłę, która dzięki retencji wody w organizmie w zawrotnym tempie idzie do góry. W trakcie treningu wywołuje to nad zwyczaj intensywne uczucie wypełnienia mięśni, czyli tzw. „pompę”. Czasami okazuje się ona tak silna, że aż uniemożliwia przeprowadzenie ćwiczeń.

Anadrol ma silne działanie regeneracyjne – organizm czuje się wypoczęty i gotowy do podnoszenia ciężarów każdego dnia i o każdej porze. Nic więc dziwnego, że podczas treningu można dać z siebie 100% normy i w krótkim czasie osiągnąć duże przyrosty masy i siły. Do uzyskania optymalnych efektów Oxymetholon potrzebuje jednak zbilansowanej i restrykcyjnej diety, którą trzeba potraktować naprawdę serio.

Skutki uboczne

Jako że Oxymetholon jest pochodną DHT, negatywne skutki jego przyjmowania są typowo androgeniczne: istnieje duże ryzyko wystąpienia ginekomastii, pojawia się trądzik, łój i zwiększone owłosienie. Z tego względu nie zaleca się Anadrolu kobietom, bo może on na trwale zmienić ich cechy płciowe na męskie.

W przypadku mężczyzn można zredukować androgeniczne skutki uboczne Oxymetholonu poprzez takie środki jak HCG, Tamoxifen Citrat czy Clomifen. Trzeba jednak brać pod uwagę, że Anadrol powoduje pogorszenia i wahania nastrojów, sprzyja agresywnemu zachowaniu oraz jest przyczyną nudności, migren i bólów brzucha.

Ponieważ Oxymetholon zawiera toksyczne substancje 17alfa, znacznie obciąża wątrobę, a zatem w trakcie cyklu trzeba mieć ją pod szczególną opieką. Po kilku tygodnia przyjmowania Anadrolu warto ją przebadać i sprawdzić, w jakim stanie się znajduje. Po zakończeniu cyklu należy bezwzględnie wykonać odblokowanie, gdyż Anadrol to steryd o szczególnie silnym działaniu androgenicznym, który mocno rozregulowuje gospodarkę hormonalną i bez zewnętrznej pomocy trudno organizmowi powrócić do normalnego funkcjonowania.

Spadki po cyklu

Istnieje duże ryzyko spadków masy mięśniowej po zakończeniu cyklu, ponieważ odstawianie Anadrolu skutkuje zastopowaniem retencji wody w organizmie. Fakt ten, jak również chęć zredukowania negatywnych efektów odstawienia Oxymetholonu przekonuje wielu kulturystów do jednoczesnego przyjęcia innych sterydów o nie tak silnym działaniu. Zaleca się zastrzyki testosteronu na 14 dni przed zażyciem ostatniej tabletki Anadrolu, dzięki czemu spadki masy mięśniowej są nieduże, a skutki uboczne rozłożone w czasie i nie tak intensywne.

W celu utrzymania wypracowanych przyrostów wskazana jest również odpowiednia suplementacja po zakończeniu cyklu. Mianowicie zaleca się kreatynę, glutaminę, witaminę C i kwas acetylosalicylowy, żeby uniknąć znacznych spadków. Aby masa wypracowana na siłowni dzięki Anadrolowi nie zamieniła się w tłuszcz, należy jednak przede wszystkim zadbać o to, aby dieta była bogata w duże ilości dobrych jakościowo protein.

Oxymetholon to steryd przyjmowany doustnie w ilości 1-3 tabletek po 50 mg dziennie w zależności od indywidualnych uwarunkowań i możliwości. Przy wyższym zapotrzebowaniu dawki należy zwiększać stopniowo – w pierwszym tygodniu wziąć jedną tabletkę, w drugim dwie, w trzecim – trzy. Dawki trzech tabletek (150 mg) na dobę nie powinno się jednak przekraczać, przede wszystkim z powodu destrukcyjnego wpływu Anadrolu na wątrobę. Cały cykl trwa od 4 do 6 tygodni.

Substancja aktywna: Oxymetholon

Nazwy zwyczajowe: Androlic, Anadrol, Anapolon, Oxybolone

Czas trwania cyklu: 4-6 tygodni

Dawkowanie: 50-150 mg dziennie

Podawanie: doustne (tabletki)

Działanie: bardzo intensywne, masa i siłą

Efekty uboczne: typowo androgenne (ginekomastia, trądzik, łój, wzmożone owłosienie), obciążenie wątroby, wahania i spadki nastrojów