05 lis 2015 Profile sterydowe 25773 razy

Metanabol / Dianabol

Metanabol to silny i bardzo często wykorzystywany przez kulturystów steryd anaboliczny-androgeniczny, popularnie nazywany „metką” lub „metą”. Jego właściwości anaboliczne pozwalają osiągnąć bardzo dobre rezultaty w budowie masy mięśniowej, jednak intensywna androgeniczność może powodować różne skutki uboczne, przed którymi należy się zabezpieczyć.

Działanie

Pierwsze efekty cyklu z wykorzystaniem Metanabolu widoczne są po 2 tyg. i trwają do 5 tyg. Po zakończeniu kuracji należy jednak przygotować się na silne spadki masy mięśniowej – w praktyce utrzymanie wypracowanych przez te 5 tyg. efektów jest niemożliwe przez dłuższy czas, bez wspomagania się innymi środkami dopingującymi. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być połączenie Metanabolu z innymi sterydami. Mimo że nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go w pojedynkę, to kombinacja z innymi anabolikami dają lepsze rezultaty, szczególnie w długim okresie.

Z uwagi na silną androgeniczność Metanabol skutkuje silną retencją wody w organizmie. Należy jednak pamiętać, że nawet o połowę zmniejsza wyrzuty kortyzolu, który ma właściwości kataboliczne. Dzięki temu rozpad komórek mięśniowych podczas cyklu zostaje mocno ograniczony, co pozwala na wypracowanie jeszcze większej masy i siły.

Najlepszym rozwiązaniem służącym do maksymalnego zredukowania potencjalnych spadków jest sięgnięcie po iniekcyjny steryd anaboliczny w momencie, gdy cykl z użyciem Metanabolu zostanie zakończony. Metanabol doskonale spisuje się także w połączeniu z testosteronem, nandrolonem czy hormonem wzrostu. Taka kombinacja gwarantuje osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów nawet w przypadku profesjonalistów i zawodowców.

Dawkowanie

Pojedynczą dawkę, wynoszącą 15 – 50 mg dziennie w zależności od stopnia zaawansowania kulturysty należy przyjmować 3 razy dziennie co 4 – 5 godzin przez okres 4 – 6 tyg. Warto przyjmować Metanabol bezpośrednio po jedzeniu, aby zredukować w ten sposób ryzyko uszkodzenia wątroby. Nie należy natomiast wykonywać więcej niż dwóch cyklów rocznie z użyciem tego środka, aby nie zniszczyć układu jelitowo-żołądkowego.

Silne właściwości anaboliczno-androgeniczne sprawiają, że odradza się Metanabol kobietom oraz początkującym zawodnikom. Jeśli jednak za wszelką cenę zawodniczki płci żeńskiej albo mało doświadczeni kulturyści chcą przeprowadzić kurację sterydową z użyciem tego środka dopingującego, to należy pamiętać o zmniejszonej dawce rzędu 10-15 mg i skróconym cyklu do 3 tyg. w przypadku kobiet.

Skutki uboczne

Metanabol dostępny jest zarówno w formie tabletek, jak i iniekcji, przy czym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się zastrzyki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na skuteczność i mniejszą szkodliwość – aby uzyskać te same efekty, wstrzykiwana dawka może być nawet o 40% mniejsza niż ilości przyjmowane w tabletkach. Ponadto tabletki mają bardziej negatywny wpływ na wątrobę aniżeli iniekcje.

Niestety Metanabol jest sterydem silnie toksycznym dla wątroby, ponieważ zawiera alkilowane steroidy 17 alfa, które mają negatywny wpływ na jej funkcjonowanie. Z uwagi na to odradza się przyjmowanie Metanabolu przez okres dłuższy niż 6 tyg., bo może to prowadzić do poważnych problemów z układem jelitowo-żołądkowym, w tym przede wszystkim z wątrobą.

Oprócz wspomnianych dysfunkcji układu jelitowo-żołądkowego Metanabol często powoduje również skutki uboczne typowe dla silnych sterydów androgenicznych, takie jak ginekomastia, odkładanie się tłuszczu, wypadanie włosów na głowie, zwiększone wydzielanie łoju czy intensywne owłosienie na ciele. Chcąc zapobiegać tym niechcianym zmianom w organizmie, w trakcie cyklu powinno się sięgnąć po środki blokujące aromatazę, czyli np. cynk albo Anastrozol.

Substancja aktywna: Metandienon

Czas trwania cyklu: 4-6 tyg.

Dawkowanie: 15 – 50 mg dziennie (dawka dla tabletek – dla iniekcji może być ona nawet o 40% mniejsza)

Podawanie: doustnie (tabletki), domięśniowo (iniekcje)

Działanie: siła i masa

Efekty uboczne: uszkodzenia wątroby, ginekomastia, odkładanie się tłuszczu, wypadanie włosów na głowie, zwiększone wydzielanie łoju, intensywne owłosienie na ciele

Metanabol METHANDIENONE METANABOL 10 mg tabl. Alchemia

Metanabol Meta_Bayer