05 lis 2015 Profile sterydowe 17800 razy

MASTERON / Drostanolan

Masteron to pochodna DHT, która w medycynie służy do walki z rakiem piersi. Jako steryd pozwala zbudować masę o bardzo dobrej definicji, czyli o dużej twardości i gęstości mięśni. Cechuje się również antykatabolibcznym działaniem.

Zastosowanie

Jedno z zastosowań Masteronu polega na zapobieganiu zmianom, które w organizmie kulturysty przyjmującego sterydy anaboliczno-androgeniczne może spowodować podwyższona ilość estrogenu lub progesteronu. Masteron jest zatem środkiem skutecznym w zapobieganiu ginekomastii i retencji wody, a dodatkowo pozwala zintensyfikować działanie sterydu bazowego i sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów na siłowni.

Dzięki Masteronowi mięśnie mają lepszą definicję, a muskulatura staje się bardziej estetyczna. Z tego względu często wykorzystywany jest on przez kulturystów przygotowujących się do zawodów, którzy przed decydującym występem chcą wypracować optymalność jakość mięśni. Masteron cechuje się jednak również dość dobrym działaniem anabolicznym, dlatego można po niego sięgnąć w trakcie cyklu polegającego na budowie masy. Wówczas mięśnie nie są co prawda tak potężne jak przy najsilniejszych sterydach, ale mają wysokiej jakości definicję i są dobrze wyrzeźbione.

Dawkowanie i skutki uboczne

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach jednego cyklu połączyć Masteron z innymi anabolikami. W zależności od tego, czy w danej kuracji stawia się na budowę masy mięśniowej, czy na redukcję, można do niego dobrać takie sterydy jak testosteron, Dianabol, Metanabol, Boldenon czy Equipoise. Masteron należy przyjmować 2 – 3 razy w tygodniu w dawkach po 100 – 500 mg przez okres 6 – 8 tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że środek ten pozwala osiągnąć optymalne rezultaty tylko wówczas, gdy poziom tłuszczu w organizmie jest niski.

Ze względu na skutki uboczne związane z wypadaniem włosów Masteronu nie zaleca się osobom mającym problemy z łysieniem. Również kulturyści skarżący się na bóle stawów powinni zrezygnować z tego środka, ponieważ potęguje on tę dolegliwość. Można jej uniknąć poprzez równoczesne przyjmowanie sterydów aromatyzujących, takich jak testosteron, metanabol czy nandrolon. Do innych skutków ubocznych Masteronu należy zaliczyć trądzik, większą agresywność w zachowaniu czy intensywniejsze owłosienie na ciele.

Substancja aktywna: drostanolon

Czas trwania cyklu: 6 – 8 tygodni

Dawkowanie: 300 – 500 mg tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (iniekcja)

Działanie: redukcja, definicja mięśni

Efekty uboczne: łysienie, trądzik, agresja, zwiększone owłosienie na ciele

DROMASTANOLONE DI-PROP (masteron) EP