BOLDENONE
05 lis 2015 Profile sterydowe 12149 razy

Boldenon Undecylenat

Boldenon to uniwersalny steryd o dość silnym działaniu anabolicznym i niedużych właściwościach androgenicznych. Takie połączenie decyduje, że w bezpieczny sposób, bez ryzyka pojawienia się negatywnych skutków ubocznych można osiągnąć relatywnie dobre wyniki podczas cyklu sterydowego z jego użyciem.

Wysoka jakość mięśni

Co prawda budowa masy mięśniowej z wykorzystaniem Boldenonu trwa dość długo, ale za to jest regularna i stopniowa. Steryd ten poleca się kulturystom, których celem jest wyrzeźbienie estetycznej sylwetki i wypracowanie pełnych, twardych mięśni bez nadmiernej tkanki tłuszczowej. Przy cyklach zorientowanych na czystą masę lepszym rozwiązaniem wydaje się konkurencyjny Nandrolon. Jednoznaczną zaletą Boldenonu jest natomiast brak ryzyka wystąpienia problemów z erekcję, które są dość częste w przypadku przyjmowania Nandronolonu.

Przy silnym działaniu anabolicznym cechuje się niezbyt dużymi właściwościami androgennymi. Oznacza to, że Boldenon pozwala osiągnąć zadowalające wyniki przy niewielkim ryzyku wystąpienia skutków ubocznych związanych z ginekomastią i nasileniem się cech płciowych. Z tego względu poleca się go kobietom, które chcą rozpocząć cykl sterydowy. Jako że Boldenon nie skutkuje retencją wody w organizmie, gwarantuje wysoką jakość masy mięśniowej i nie „zalewa” ciała kulturysty.

Niska androgeniczność Boldenon

Niewielka aromatyzacja estrogenu w testosteron podczas przyjmowania Boldenonu pozwala na wykorzystanie zalet tego żeńskiego hormonu i zarazem uniknięcie skutków ubocznych związanych z jego funkcjonowaniem w organizmie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Boldenon prowadzi do zaniechania naturalnej produkcji testosteronu, więc konieczne staje się przeprowadzenie odblokowania PTC po zakończeniu cyklu.

Uniwersalność Boldenonu polega na tym, że można go wykorzystać jako podstawowy środek w kuracji sterydowej, jeżeli jej celem jest zbudowanie mięśni o wysokiej jakości, a także jako dodatkowy anabolik wspomagający inne substancje – np. testosteron, Propionat czy Trenoblon; wówczas można liczyć na znacznie większą masę. Boldenon nadaje się zatem do budowania zarówno rzeźby, jak i masy.

Skutki uboczne Boldenon

Podczas redukcji z użyciem Boldenonu należy jednak uważać na zwiększony apetyt spowodowany przyjmowaniem tego środka. Spożywanie zbyt obfitych posiłków w oczywisty sposób może zniwelować efekty diety redukcyjnej. Przy długim stosowaniu Boldenonu może pojawić się ryzyko zakrzepu. Toteż podczas cyklu warto regularnie sięgać po aspirynę, aby uniknąć tego zagrożenia. Nie powinni go przyjmować sportowcy przechodzący kontrole antydopingowe, bo jest wykrywalny w organizmie nawet przez rok od ostatniej iniekcji.

Skutki uboczne związane z przyjmowaniem Boldenonu są rzadko spotykane na tle innych sterydów. Mianowicie wielu kulturystów skarży się, że w momencie wkłucia substancji do krwioobiegu następuje u nich chwilowa duszność. Natomiast jak dotąd nie udało się ustalić, co jest tego przyczyną. Inne skutki uboczne to podwyższone tętno i niejednostajna praca serca. W przypadku przyjmowania dużych dawek mogą dodatkowo pojawić się takie objawy jak wypadanie włosów i zmiany skórne.

Dawkowanie Boldenon

W przypadku początkujących kulturystów zaleca się przyjmowanie 200-300 mg tygodniowo przez okres dłuższy niż 12 tygodni. Następnie można zwiększyć dawkę nawet do 500-1000 mg, jeżeli Boldenon jest bazowym sterydem. Cały cykl może trwać nawet 6 miesięcy, w trakcie których da się zbudować naprawdę solidną i estetycznie wyglądającą masę mięśniową, szczególnie jeśli łączy się Boldenon z Testosteronem Enantat, hormonem wzrostu lub insuliną. W przypadku kobiet zaleca się dawkę 100-150 mg na tydzień, przy której ryzyko pojawienia się niechcianych skutków ubocznych jest niewielkie.

Boldenon to dość rozsądna propozycja dla kulturystów szukających skutecznego, ale niezbyt szkodliwego środka, który pozwoli im zbudować wartościową masę mięśniową. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Wypracowanie dobrych wyników z pomocą Boldenonu zajmuje dużo czasu w porównaniu z innymi sterydami.

Substancja aktywna: Boldenon Undecylenat

Nazwy zwyczajowe: Ganadol, Boldebal-H, Boldebol, USP XXIV

Czas trwania cyklu: 12 tygodni – pół roku

Dawkowanie: 200-1000 mg tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (zastrzyki)

Działanie: silne anaboliczne, średnie androgenne

Efekty uboczne: duszności przy iniekcji, przy dłuższym stosowaniu wypadanie włosów, ryzyko zakrzepów i zmiany skórne

EQUI-BOL 250 BOLDENON adecaonate EP