05 lis 2015 Profile sterydowe 19611 razy

Nolvadex / Tamoxifen

Substancja zwana Tamoxifenem, która na rynku dostępna jest pod nazwą Nolvadex, to środek mający na celu blokowanie działania estrogenu. Ta właściwość powoduje, że stosuje się go w kulturystyce w trakcie i po zakończeniu cyklów z wykorzystaniem sterydów o silnym działaniu androgenicznym.

Zastosowanie

W medycynie Nolvadex stosuje się w walce z rakiem sutka, zaś w kulturystyce pozwala on zapobiec wystąpieniu skutków ubocznych związanych z podwyższonym poziomem estrogenu w organizmie u sportowca przyjmującego sterydy anaboliczno-androgeniczne. Tamoxifen świetnie sprawdza się w przeciwdziałaniu ginekomastii – wystarczą dawki rzędu 10-20 mg dziennie podawane przez 2-4 tygodnie, aby do niej nie doszło. Z kolei aby wyleczyć już istniejącą ginekomastię, należy przyjmować większe dawki – 20-60 mg dziennie.

Nolvadex dobrze spisuje się jako środek stosowany z myślą o zatrzymaniu retencji wody w organizmie. Dzięki niemu można uniknąć efektu „nalanej” sylwetki po zakończeniu cyklu sterydowego. Kulturyści sięgają po niego również po zakończeniu cyklu, aby przywrócić funkcjonowanie gospodarki hormonalnej do normalnego stanu. O ile Nolvadex sam w sobie jest wystarczający w tym celu, o tyle często łączy się go z Clomifenem, co pozwala uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w odtworzeniu naturalnej produkcji testosteronu. Nolvadex ma ponadto dwie inne zalety: podnosi poziom „dobrego” cholesterolu HDL oraz wzmacnia kości.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Tamoxifen odnotowuje się stosunkowo rzadko, choć oczywiście one występują. Sporadycznie można usłyszeć nudnościach, migrenach, uderzeniach gorąca czy złych odczynach wątroby. Innym niepożądanym działaniem Nolvadexu jest obniżenie poziomu produkowanego przez wątrobę polipeptydu hormonu wzrostu IGF-1, mającego niezwykle odżywczy wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. W przypadku kobiet skutkiem ubocznym może być brak miesiączki.

Substancja aktywna: Tamoxifen

Czas trwania cyklu: 2-4 tyg.

Dawkowanie: 15-60 mg dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: blokowanie estrogenu

Efekty uboczne: bóle głowy

TAMOXIFEN TABLETKI TAMOXIMED Tamoxifen EP