05 lis 2015 Profile sterydowe 14436 razy

Proviron / Mesterolon

W medycynie Proviron jest doustnym lekiem hormonalnym stosowanym w walce z impotencją i bezpłodnością. Zawarta w nim substancja aktywna – androgenny Mesterolon – w kulturystyce wykorzystywana jest jako antyestrogen i bloker aromatazy.

Działanie Proviron / Mesterolon

Proviron redukuje nadmiar estrogenów w organizmie sportowca zażywającego sterydy anaboliczne androgeniczne. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia związanych z podwyższonym poziomem estrogenu skutków ubocznych, czyli ginekomastii, trądziku czy retencji wody. Tym samym Mesterolon przyczynia się do zbudowania masy mięśniowej o lepszej definicji, pozbawionej nadmiernej tkanki tłuszczowej, która mogłaby się pojawić z uwagi na androgeniczne działanie anabolików.

Zastosowanie Proviron

Proviron stosuje się w trakcie cyklu, aby pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i uniknąć skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem sterydów. Kulturyści często sięgają po ten steryd bezpośrednio przed zawodami z myślą o polepszeniu definicji masy mięśniowej. Dzięki niemu mięśnie stają się bardziej „suche” i „twardsze”. Provorin ma również właściwości anaboliczne i choć są jest one wielkie, to nieznacznie wspomaga działanie innych sterydów, a przez to niebezpośrednio wpływa na poprawę masy mięśniowej.

Dawkowanie Proviron

Dzienna dawka Provironu dla mężczyzn waha się w granicach od 1 do 4 tabletek (25-100 mg) – przekroczenie tej ilości może powodować negatywne skutki uboczne, powszechnie spotykane przy zażywaniu innych środków androgenicznych – ginekomastię, trądzik, przetłuszczoną skórę, łysienie czy zwiększone owłosienie na ciele. Z kolei kobiety powinny ograniczyć się maksymalnie do 1 tabletki dziennie (25 mg). Mesterolon można łączyć z Clomidem i Nolvadexem w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Skutki uboczne

Choć większość sterydów przyjmowanych doustnie jest szkodliwa dla wątroby z uwagi na obecność toksycznych prohormonów C-17 alfa alkilowanych, to w przypadku Provorinu sytuacja wygląda inaczej. Środek ten jest bowiem bezpieczny dla wątroby i nie wyrządza jej prawie żadnych szkód. Poza tym Mesterolon przyjmowany w ilościach mniejszych niż 100 mg dziennie praktycznie nie prowadzi do żadnych skutków ubocznych.

Substancja aktywna: Mesterolon

Dawkowanie: mężczyźni – 1-4 tabletki (25-100 mg) dziennie, kobiety – 1/3-1 tabletka (10-25 mg) dziennie

Podawanie: doustnie (tabletki)

Działanie: antyestrogen, bloker aromatazy

Efekty uboczne: łysienie, trądzik, oleista skóra, silniejsze owłosienie na ciele, problemy z układem krążenia

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty Proviron / Mesterolon

Proviron Bayer