05 lis 2015 Profile sterydowe 14340 razy

Sustanon

Sustanon to steryd mający w swoim składzie 4 różne estry testosteronu – propionian, izokapronian, fenylopropionian i dekanian. Taka mieszanka ma silne anaboliczne i androgeniczne działanie, a jej poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniają, tworząc preparat skuteczny tak dla początkujących, jak i zawodowców.

Działanie Sustanon

Odpowiednie połączenie czterech estrów testosteronu o różnych właściwościach skutkuje tym, że jedne z nich (propionian i fenylopropionian) zaczynają działać po krótkim czasie, bo po upływie kilku dni, a inne (izokapronian i dekanian) po dwóch tygodniach. Takie zestawienie powoduje równomierne działanie sterydów i umożliwia uzyskanie optymalnych rezultatów w budowie pokaźnej masy mięśniowej.

Masa mięśniowa zbudowana dzięki preparatowi Sustanon jest duża objętościowo, ale jednocześnie cechuje się stosunkowo dobrą definicją, ponieważ testosteron redukuje poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Z kolei jego antykatabolibczne właściwości redukują efekt rozpadu mięśni, dzięki czemu spadki po zakończeniu cyklu są relatywnie nieduże. Co jednak istotne, Sustanon ma tę zaletę, że zwiększa nie tylko masę i siłę, ale również wytrzymałość mięśni, co pozwala na szybszą regenerację przy wyczerpujących treningach.

Skutki uboczne

Jako że testosteron aromatyzuje do estrogenu, wystąpienie skutków ubocznych podczas cyklu z jego użyciem jest wielce prawdopodobne. Często zdarzają się takie przypadłości jak zatrzymanie wody w organizmie, ginekomastia, powiększona ilość tkanki tłuszczowej, trądzik, łysienie, wzmożone owłosienie na ciele czy nadmierna łoistość skóry. Na szczęście istnieją sposoby, aby uchronić się przed tymi niechcianymi konsekwencjami przyjmowania preparatu Sustanon, a są nimi antyestrogeny typu Nolvadex lub Proviron, inhibitory aromatazy jak Arimidex czy Aromasin albo finasterydy – Proscar bądź Propecia.

Przyjmowanie zawartego w Sustanon kompleksu różnych estrów testosteronu powoduje zaprzestanie produkcji własnego testosteronu przez organizm. O ile w trakcie cyklu nie stanowi to żadnego problemu, o tyle po jego zakończeniu należy zadbać o przywrócenie gospodarki hormonalnej do prawidłowego stanu. Z myślą o tym warto 3 tyg. po ostatniej iniekcji (wówczas działanie Sustanon w organizmie wygasa) sięgnąć po HCG, Clomid lub Nolvadex.

Dawkowanie

Standardowa dawka tego sterydu wynosi od 1 do 4 ampułek (250-1000 mg) tygodniowo przez 2-3 miesiące. Przyjmowanie większych ilości mija się z celem i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jeżeli przyrosty okazują się zbyt mało satysfakcjonujące, można się wspomóc innymi anabolikami. W tym celu dobrze sprowadzają się chociażby Dianabol, Winstrol, Anadrol czy Trenbolon. Ze względu na silne działanie maskulinizujące Sustanon stanowczo odradza się kobietom.

Substancja aktywna: testosteron (propionian, izokapronian, fenylopropionian i dekanian)

Dawkowanie: 1-4 ampułki (250-1000 mg) tygodniowo

Podawanie: domięśniowo (iniekcje)

Działanie: masa i siła

Efekty uboczne: ginekomastia, łysienie, trądzik, oleista skóra, silniejsze owłosienie na ciele

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty Sustanonu: 

SUSTANON 250 SUSTA PAKISTAN SUSTANON EP 250 10 ml