05 lis 2015 Profile sterydowe 18029 razy

Omnadren 250

Omnadren 250 to iniekcyjny steryd o silnym działaniu anaboliczno-androgenicznym. W medycynie wykorzystuje się go w kuracjach przeciwko nowotworom sutka i błony śluzowej macicy oraz u mężczyzn w stanach niedoczynności układu rozrodczego, zaś w kulturystyce w celu zbudowania masy mięśniowej.

Polski steryd

Omnadren 250 to wytwarzany w polskiej fabryce firmy Jelfa lek składający się z czterech różnych estrów testosteronu (Propionian, Fenylopropionian, Izokaprynian, Kaprynian), co sprawia, że jego działanie jest mocno przedłużone i może trwać nawet miesiąc. Jedna iniekcja starcza na okres od 7 do 14 dni, co jest bardzo wygodne w porównaniu z wieloma innymi sterydami podawanymi domięśniowo, czyli za pośrednictwem zastrzyków. Przeważnie porównywany jest z Sustanonem 250. Wszystko przez to, że oba środki stanowią konglomerat czterech estrów testowych. Niewielka odmienność między nimi występuje w końcowym i najsilniej skondensowanym estrze. Omka posiada w swoim składzie ester kaprionanu, Sustanon w identycznym natężeniu posiada ester dekanianu. Jak się okazuje jednak ich odmienność jest naprawdę iluzoryczna. kapronian i dekanian to w rzeczywistość równoznacznik tego samego budulca – łańcucha estrów dziesięciu węgli.

Działanie

Omnadren jest sterydem anaboliczno – androgennym. Jego przyjmowanie odbywa się w sposób iniekcyjny czyli poprzez zastrzyk. Sprawia korzyści podobne do większości odmian testosteronu. Ponadto bonusowe, zawarte w nim estry, hamują przedostawanie się elementarnego związku do organizmu. Omnadren jak wszystkie testosterony ma cechy anaboliczne, które owocują możliwością wytwarzania mięśni. Ponadto środek ten ma zdolność magazynowania azotu w mięśniach, a to jak wiadomo dynamizuje powstawanie masy mięśniowej.

W wyniku kondensacji w komórkach mięśni solidnej porcji białka tworzy się większa ilość włókien kurczliwych, a mięśnie „pompują się” w przyspieszonym tempie. Co więcej testosteron uwydatnia przepalanie tłuszczu oraz ocala mięśnie przed katabolicznym oddziaływaniem kortykosteroidów. Powszechnie uważa się, że testosteron dodatkowo, ma cechy anaboliczne, a ponadto mocno pracuje antykatabolicznie.

Oprócz tego, że powoduje wzrost włókien mięśniowych to sprawia zwiększenie ich ilości. To wszystko za sprawą wzmożenia wytwarzania hormonu wzrostu oraz podobnego do insuliny czynnika wzrostu „jeden”. Testosteron winien jest jeszcze nasilonego wytwarzania czerwonych krwinek. Fakt ten poprawia wydolność oddechową oraz wzmacnia syntezę glikogenu.

Dawkowanie Omnadren

Dawkowanie Omnadrenu 250 powinno wynosić 250-750 mg tygodniowo lub co 2 tygodnie. Do tego można wspomóc się 30-40 mg metanabolu lub 300-400 mg nandronolonu tygodniowo. Cały cykl trwa 2 miesięcy, a po jego zakończeniu warto sięgnąć po Clenbuterol i zażywać go przez miesiąc, co pozwala uniknąć dużych spadków masy mięśniowej. Omnadren 250 stanowczo odradza się młodym mężczyznom, którzy znajdują się jeszcze w fazie dojrzewania, gdyż ma on silny wpływ na rozwój układu rozrodczego.

Wykorzystywanie Omnadrenu 250 w celu zbudowania masy mięśniowej wiąże się z wystąpieniem retencji wody, która może skończy bolesnymi obrzękami. Aby z tym walczyć, należy sięgnąć po jakiś antyestrogen albo inhibitor aromatazy, jak np. Nolvadex, Aromasin, Arimidex albo Proviron. Przyjmowanie tych środków pozwala również uniknąć łysienia, nadmiernego owłosienia na ciele, trądziku, zmian skórnych i ginekomastii, będących częstą przypadłością w trakcie cyklu na Omnadrenie 250.

Prawidłowy cykl z użyciem Omnadrenu powinien trwać 3 – 4 miesiące. Minie minimum 14 dni zanim środek na dobre zagości w organizmie. Trwałe korzyści będzie można zobaczyć po upływie 4 tygodni od startowego zastrzyku. Prawidłowa wartość dawki to 500 mg – 1000 mg na siedem dni. Przyjmowanie tej wartości powinno odbywać się na raty – 3 lub nawet 4. Najbardziej istotne jest stabilne stężenie środka we krwi. Przeholowanie z normalną dawką tylko uwypukli ewentualne skutki uboczne, a niezbyt wiele pomoże. Zawodnicy dość często stosują Omnadren w parze z mocnymi sterydami oralnymi – Anadrolem bądź Metanabolem. Mięśni z pewnością przybędzie po takim łączonym cyklu jednak towarzyszyć może temu zbyt mocne ryzyko efektów niepożądanych.

Skutki uboczne Omnadrenu

Większość objawów niepożądanych Omnadrenu wiąże się z ciągotami testosteronu do konwertowania do estrogenów. Uwidacznia się to w postaci retencji wody, silnym gromadzeniem się tłuszczu, aż do ginekomastii. Można jednak się tego ustrzec, używając oprócz testosteronu, środki zwalczające estrogeny np. Proviron. Bardziej skutecznym, niestety uderzającym po kieszeni wyjściem są inhibitory aromatazy – Aromasin lub Arimidex. Mocna androgenność to również objawa testosteronu „na minus”. Sprawia ona pryszcze, przetłuszczona cerę, mocniejsze owłosienie na całym ciele, utratę włosów na głowie oraz podwyższoną agresję. W dodatku Omnadren mocno hamuje produkcję endogennego testosteronu, w związku z tym podczas PCT, konieczne jest zażywanie HCG i Clomidu.

Substancja aktywna: estry testosteronu

Czas trwania cyklu: 2 miesiące

Dawkowanie: 250-1000 mg co jeden lub dwa tygodnie

Podawanie: domięśniowo (iniekcje)

Działanie: masa

Efekty uboczne: ginekomastia, trądzik, zmiany skórne, podwyższona agresja, retencja wody

Omnadren Jelfa